Προκηρύξεις για την πλήρωση θέσεων καθηγητών

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Για την πλήρωση θέσεων καθηγητών

στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τα παρακάτω Τμήματα του Πανεπιστημίου μας αποφάσισαν την προκήρυξη των εξής θέσεων καθηγητών:

ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (τηλ.Γραμματείας 2310991955  email: gkadinop@jour.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Διεθνείς Σχέσεις και Μ.Μ.Ε.»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ5960)

ΤΜΗΜΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ (τηλ.Γραμματείας 2310998250-60-70-80 email: info@bio.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Βιολογία Ανάπτυξης».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ5961)

ΤΜΗΜΑ ΑΓΡΟΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (τηλ.Γραμματείας 2310995991 email: megka@eng.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Μελέτη των δυνατοτήτων μετασχηματισμού του φυσικού χώρου μέσω υδραυλικών έργων στη βάση πληροφοριακής υποδομής και με έμφαση στην κορεσμένη και ακόρεστη ροή με πειραματικές μεθόδους και μεθόδους προσομοίωσης».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ5962)

ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΙΚΗΣ (τηλ.Γραμματείας 2310995251 email: info@law.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Αστικό Δίκαιο».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ5963)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Αστικό Δίκαιο».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ5964)

Οι προκηρύξεις δημοσιεύθηκαν στο ΦΕΚ 464/26-04-2018 τ.Γ΄ (ημερ.κυκλ. 27-04-2018) και η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών λήγει στις 9 Ιουλίου 2018.

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας μαζί με όλα τα αναγκαία για την κρίση δικαιολογητικά (όπως αναφέρονται στο ΦΕΚ προκήρυξης) υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Πληροφοριακό Σύστημα “ΑΠΕΛΛΑ”(https:// apella .minedu.gov.gr) και κατατίθενται και σε ένα αντίτυπο σε έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή στις Γραμματείες των παραπάνω Τμημάτων. Πληροφορίες στα αντίστοιχα τηλέφωνα και e-mail.

Θεσσαλονίκη,  07/05/2018

Με εντολή του Πρύτανη