Προκηρύξεις για την πλήρωση θέσεων ΔΕΠ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Για την πλήρωση θέσεων ΔΕΠ

στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τα παρακάτω Τμήματα του Πανεπιστημίου μας αποφάσισαν την προκήρυξη των εξής θέσεων ΔΕΠ:

ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ (τηλ.Γραμματείας 2310995193 email: info@agro.auth.gr, )

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Γεωργία-Εφαρμοσμένη Φυσιολογία Φυτών Μεγάλης Καλλιέργειας».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ9127)

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Βιομετρία και Γεωργικός Πειραματισμός».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ9130)

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Τεχνολογία γάλακτος και προϊόντων του».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ9131)

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Φυτοπαθολογία-Ιολογία».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ9132)

ΤΜΗΜΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ (τηλ.Γραμματείας 2310999295 email: gnikifor@auth.gr)

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Νευροχειρουργική».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ9133)

Οι προκηρύξεις δημοσιεύθηκαν στο ΦΕΚ 1401/26-11-2018 τ.Γ΄ (ημερ.κυκλ. 27-11-2018) και η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών λήγει στις 4 Φεβρουαρίου 2019.

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας μαζί με όλα τα αναγκαία για την κρίση δικαιολογητικά (όπως αναφέρονται στο ΦΕΚ προκήρυξης) υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Πληροφοριακό Σύστημα “ΑΠΕΛΛΑ”(https:// apella .minedu.gov.gr) και κατατίθενται και σε ένα αντίτυπο σε έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή στις Γραμματείες των παραπάνω Τμημάτων. Πληροφορίες στα αντίστοιχα τηλέφωνα και e-mail.

Θεσσαλονίκη,  04/12/2018

Με εντολή του Πρύτανη