Προκηρύξεις για την πλήρωση θέσεων ΔΕΠ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Για την πλήρωση θέσεων ΔΕΠ

στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τα παρακάτω Τμήματα του Πανεπιστημίου μας αποφάσισαν την προκήρυξη των εξής θέσεων ΔΕΠ:

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (τηλ.Γραμματ. 2310996072 email: info@meng.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Μηχανική Ρευστών με έμφαση στην Πειραματική και Θεωρητική Μελέτη των Στροβίλων».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ10464)

ΤΜΗΜΑ ΘΕΑΤΡΟΥ (τηλ.Γραμματείας 2310992122 email: bliatka@thea.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Θεατρικός φωτισμός».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ10465)

ΤΜΗΜΑ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗΣ (τηλ.Γραμματείας 2310995231 email: info@vet.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Παθολογία των Μικρών Μηρυκαστικών».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ10466)

Οι προκηρύξεις δημοσιεύθηκαν στο ΦΕΚ 226/27-02-2019 τ.Γ΄ (ημερ.κυκλ. 28-02-2019) και η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών λήγει στις 7 Μαΐου 2019.

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας μαζί με όλα τα αναγκαία για την κρίση δικαιολογητικά (όπως αναφέρονται στο ΦΕΚ προκήρυξης) υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Πληροφοριακό Σύστημα “ΑΠΕΛΛΑ”(https:// apella .minedu.gov.gr) και κατατίθενται και σε ένα αντίτυπο σε έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή στις Γραμματείες των παραπάνω Τμημάτων. Πληροφορίες στα αντίστοιχα τηλέφωνα και e-mail.

Θεσσαλονίκη,  07/03/2019

Με εντολή του Πρύτανη