Προκήρυξη για την πλήρωση θέσεων ΔΕΠ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Για την πλήρωση θέσεων ΔΕΠ

στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τα παρακάτω Τμήματα του Πανεπιστημίου μας αποφάσισαν την προκήρυξη των εξής θέσεων ΔΕΠ:

ΤΜΗΜΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ (τηλ.Γραμματείας 2310998250-60-70-80,email: info@bio.auth.gr )

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Μοριακή Βιολογία-Κυτταρογενετική Ζωικών Οργανισμών».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ 16946)

ΤΜΗΜΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ  (τηλ.Γραμματείας 2310999211, email: chryskalp@auth.gr)

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Καρδιολογία».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ 16947)

ΤΜΗΜΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (τηλ.Γραμματείας 2310995231, email: info@eled.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Τέχνη στην Εκπαίδευση».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ 16951)

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Κοινωνιολογία της εκπαίδευσης και της παιδικής ηλικίας».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ 16952)

– Μιας (1) θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Γραμματισμός – Κριτικός Γραμματισμός στο Σχολείο».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ 16953)

Οι προκηρύξεις δημοσιεύθηκαν στο ΦΕΚ 978/29-06-2020 τ.Γ΄ (ημερ.κυκλ. 29-06-2020) και η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών λήγει στις 7 Σεπτεμβρίου  2020.

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας μαζί με όλα τα αναγκαία για την κρίση δικαιολογητικά (όπως αναφέρονται στο ΦΕΚ προκήρυξης) υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Πληροφοριακό Σύστημα “ΑΠΕΛΛΑ”(https:// apella .minedu.gov.gr) και κατατίθενται και σε ένα αντίτυπο σε έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή στις Γραμματείες των παραπάνω Τμημάτων. Πληροφορίες στα αντίστοιχα τηλέφωνα και e-mails.

Θεσσαλονίκη,  07/07/2020

Ο Πρύτανης α.α.