Τελετή Αναγόρευσης Τμήματος Ιατρικής

Σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΑΠΘ θα αναγορευτεί ο Καθηγητής Εμβρυϊκής Ιατρικής του Βρετανικού Πανεπιστημίου King’s College του Λονδίνου και  Διευθυντής, του Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine στο King’s College Hospital του Λονδίνου, Κυπριανός Νικολαΐδης.

Η Τελετή Αναγόρευσης θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 3 Μαρτίου 2017 και ώρα 18:00, στην αίθουσα Τελετών της παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής του ΑΠΘ.

Το πρόγραμμα της τελετής είναι το εξής:

Προσφώνηση από τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας, Καθηγητή Γεώργιο Καρακιουλάκη

Προσφώνηση από τον Πρύτανη του ΑΠΘ, Καθηγητή Περικλή Α. Μήτκα

Προσφώνηση από τον Πρόεδρο του Τμήματος Ιατρικής, Καθηγητή Αλέξανδρο Γαρύφαλλο

Έπαινος του Τιμώμενου από τον Διευθυντή της Γ’ Μαιευτικής – Γυναικολογικής Κλινικής του ΑΠΘ, Καθηγητή Απόστολο Αθανασιάδη

Τελετή Αναγόρευσης

Αντιφώνηση και ομιλία από τον τιμώμενο, με θέμα: «35 years in fetal medicine. An exciting journey in clinical medicine and research».