Τιμητική εκδήλωση για τα μέλη του ΑΠΘ που αποχωρούν

Την Τετάρτη 29 Αυγούστου 2018 και ώρα 20:30, θα πραγματοποιηθεί στον προαύλιο χώρο του Κτιρίου Διοίκησης «Κ. Καραθεοδωρή» εκδήλωση προς τιμήν των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, που αποχωρούν με τη λήξη του ακαδημαϊκού έτους 2017-2018, καθώς επίσης και εκείνων που έχουν αποχωρήσει κατά τη διάρκειά του.

Την εκδήλωση θα χαιρετίσει ο Πρύτανης του ΑΠΘ, Καθηγητής Περικλής A. Μήτκας, και αμέσως μετά θα πραγματοποιηθεί ομιλία με θέμα: «Ένα ‘ταξίδι’ στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης» από την Αντιπρύτανι Ανθρώπινων Πόρων, Καθηγήτρια του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας, Παρασκευή Κ. Αργυροπούλου-Πατάκα, η οποία, επίσης, συγκαταλέγεται στους αποχωρούντες της φετινής χρονιάς.

Επισυνάπτονται ο αναλυτικός κατάλογος με τα ονόματα των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας που αποχωρούν ή έχουν αποχωρήσει και των μελών που απεβίωσαν, καθώς και το Πρόγραμμα-Πρόσκληση της εκδήλωσης.