Ενημερωτική εκδήλωση για τον εμβολιασμό κατά του κορονοϊού από το Τμήμα Ιατρικής του ΑΠΘ

post image

Ενημερωτική εκδήλωση για τον εμβολιασμό κατά του κορονοϊού διοργανώνει το Τμήμα Ιατρικής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Η εκδήλωση με τίτλο «Γιατί πρέπει να εμβολιαστούμε;» θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά την Τετάρτη 30 Δεκεμβρίου 2020, 12.00-15.00.

Στην εκδήλωση συμμετέχουν ο Πρύτανης του ΑΠΘ, Καθηγητής Νικόλαος Γ. Παπαϊωάννου, ο Κοσμήτορας της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΑΠΘ, Καθηγητής Θεόδωρος Δαρδαβέσης, ο Πρόεδρος του Τμήματος Ιατρικής του ΑΠΘ, Καθηγητής Κυριάκος Αναστασιάδης, ο Αναπληρωτής Πρόεδρος, Καθηγητής Στέφανος Τριαρίδης, καθώς και μέλη ΔΕΠ του Τμήματος.

Σχετικά με τον εμβολιασμό κατά του κορονοϊού, στο πλαίσιο της εκδήλωσης, θα απαντηθούν:
- ερωτήσεις που προβληματίζουν όλους,
- ερωτήσεις έγκριτων δημοσιογράφων,
- απορίες του κοινού, που θα υποβάλλονται διαδικτυακά.

Οι ενδιαφερόμενες/ενδιαφερόμενοι μπορούν να παρακολουθήσουν την εκδήλωση στον παρακάτω σύνδεσμο: https://www.livemedia.gr/emvolia

Προέλευση Δελτίου Τύπου