Ενημερωτική εκδήλωση για τον εμβολιασμό κατά του κορονοϊού από το Τμήμα Ιατρικής του ΑΠΘ

Ενημερωτική εκδήλωση για τον εμβολιασμό κατά του κορονοϊού διοργανώνει το Τμήμα Ιατρικής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Η εκδήλωση με τίτλο «Γιατί πρέπει να εμβολιαστούμε;» θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά την Τετάρτη 30 Δεκεμβρίου 2020, 12.00-15.00.

Στην εκδήλωση συμμετέχουν ο Πρύτανης του ΑΠΘ, Καθηγητής Νικόλαος Γ. Παπαϊωάννου, ο Κοσμήτορας της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΑΠΘ, Καθηγητής Θεόδωρος Δαρδαβέσης, ο Πρόεδρος του Τμήματος Ιατρικής του ΑΠΘ, Καθηγητής Κυριάκος Αναστασιάδης, ο Αναπληρωτής Πρόεδρος, Καθηγητής Στέφανος Τριαρίδης, καθώς και μέλη ΔΕΠ του Τμήματος.

Σχετικά με τον εμβολιασμό κατά του κορονοϊού, στο πλαίσιο της εκδήλωσης, θα απαντηθούν:
– ερωτήσεις που προβληματίζουν όλους,
– ερωτήσεις έγκριτων δημοσιογράφων,
– απορίες του κοινού, που θα υποβάλλονται διαδικτυακά.

Οι ενδιαφερόμενες/ενδιαφερόμενοι μπορούν να παρακολουθήσουν την εκδήλωση στον παρακάτω σύνδεσμο: https://www.livemedia.gr/emvolia