Ανακοινώσεις ΑΠΘ 17.03.2015

17.03.2015
Εκδηλώσεις:

2ο Διεθνές Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα - Θερινό Σχολείο « People and Buildings »

Το Τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης της Πολυτεχνικής Σχολής συνεχίζει για δεύτερη χρονιά το Πρόγραμμα της πενταετούς Συνεργασίας της Επιστημονικής Συμφωνίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με το Chiba University της Ιαπωνίας, και διοργανώνει το 2ο Διεθνές Εκπαιδευτικό  Πρόγραμμα - Θερινό Σχολείο  2015.

Νέα:

Τελετή απονομής βραβείων επιχειρηματικότητας ΕΥΓΕ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ

Ομιλία του καθηγητή του Πανεπιστημίου της Georgia, κ. Cas Mudde, με τίτλο: «Populism: An Ideational Approach»

Το Τμήμα Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ στο πλαίσιο του ερευνητικού προγράμματος «POPULISMUS: Λαϊκιστικός λόγος και δημοκρατία» διοργανώνει ομιλία του καθηγητή του Πανεπιστημίου της Georgia, κ. Cas Mudde, με τίτλο: «Populism: An Ideational Approach» [Λαϊκισμός: Μια ιδεακή προσέγγιση]

ΚΕ.ΣΥ.Ψ.Υ. ΑΠΘ: σεμινάριο με θέμα "Επικίνδυνες χημικές ουσίες στο περιβάλλον-Περιβαλλοντική Ευθύνη και Ποιότητα Ζωής"

Το Κέντρο Συμβουλευτικής και Ψυχολογικής Υποστήριξης ΑΠΘ διοργανώνει στις 2 Απριλίου 2015, στις 11:00-13:00 μ.μ., στο Αμφιθέατρο Αχιλλέας Πανέτσος στην Κτηνιατρική Σχολή για τους φοιτητές/τριες του ΑΠΘ σεμινάριο με θέμα: "Επικίνδυνες χημικές ουσίες στο περιβάλλον-Περιβαλλοντική Ευθύνη και Ποιότητα Ζωής"