Ανακοινώσεις 24.03.2015

Εκδηλώσεις:

Εορτασμός της 25ης Μαρτίου

Εορτασμός της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου

Ο επίσημος εορτασμός της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015 στις 6.30 μ.μ. στην Αίθουσα Τελετών του του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Ανοικτή η Π.Φ.Λέσχη την Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015, το εστιατόριο σίτισης των φοιτητών της Πανεπιστημιακής Φοιτητικής Λεσχης του Α.Π.Θ. θα λειτουργήσει κανονικά.

Συναυλία Σύγχρονης Μουσικής από το Εργαστήριο Σύγχρονης Μουσικής ΑΠΘ

Συναυλία Σύγχρονης Μουσικής από το Εργαστήριο Σύγχρονης Μουσικής ΑΠΘ  με τίτλο "Όπερα και Ψυχανάλυση". Στην αίθουσα ΣΟΛΩΝ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ - αίθουσα δοκιμών Κ.Ο.Θ. (πρώην ΠΑΛΛΑΣ) - Λεωφόρος Νίκης  73, το Σάββατο 28 Μαρτίου 2015, στις 21.00.

Σεμινάριο "Διδάσκοντας ελληνικά σε αλλοδαπούς και ομογενείς: μεθοδολογία και πρακτικές εφαρμογές"

Στο πλαίσιο της Δομής Δια Βίου Μάθησης του Α.Π.Θ. το Σχολείο Νέας Ελληνικής Γλώσσας Α.Π.Θ. διοργανώνει σεμινάριο με τίτλο "Διδάσκοντας ελληνικά σε αλλοδαπούς και ομογενείς: μεθοδολογία και πρακτικές εφαρμογές".

Νέα:

NewClear-it: Πυροδότησε τη Καριέρα σου στις Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας

Το Γραφείο Διασύνδεσης του ΑΠΘ σας προσκαλεί στην Ενημερωτική Εκδήλωση με θέμα:

NewClear-it:  Πυροδότησε τη Καριέρα σου στις Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας

τη Δευτέρα 30 Μαρτίου 2015, 10:00-14.00, κτίριο ΚΕΔΕΑ, Αμφιθέατρο II

Πασχαλινό Μπαζάρ από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων των Παιδιών Παιδικού Κέντρου Α.Π.Θ.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων των Παιδιών του Παιδικού Κέντρου του Α.Π.Θ.

Σας προσκαλεί τη Δευτέρα 30 Μαρτίου στο Πασχαλινό Μπαζάρ

που θα διεξαχθεί στο Φουαγιέ της Παιδαγωγικής Σχολής, από τις 8.00 π.μ. έως τις 4.00 μ.μ.

Τα έσοδα του Μπαζάρ θα διατεθούν για την ανάπλαση της αυλής του Παιδικού Κέντρου.

Διοργάνωση Έκθεσης Γαλλικών Α.Ε.Ι. στη Θεσσαλονίκη

Έκθεση Γαλλικών Πανεπιστημίων και Ανωτάτων Σχολών Grand Ecole με τίτλο «Grèce France Talents», για τις σπουδές στη Γαλλία και τα επαγγέλματα του μέλλοντος. Η εκδήλωση  θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 30 Μαρτίου 2015, ώρες 10:30 - 17:30 στο Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης.

C@fe des Sciεncεs: "Η περιπέτεια της γλώσσας"

Το πρόγραμμα ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ συνεχίζεται, αυτή την φορά συζητώντας το φαινόμενο της γλώσσας σε δύο αλλεπάλληλες συναντήσεις. Τη Δευτέρα, 30 Μαρτίου 2015 στις 9μμ, στο καφενείο "Ο Μέρμηγκας" (Αρμενοπούλου 26, Ροτόντα)