Ανακοινώσεις 19.05.2015

19.05.2015
Εκδηλώσεις:

Εβδομάδα Εθελοντικής Αιμοδοσίας

Η «Εβδομάδα Εθελοντικής Αιμοδοσίας» θα πραγματοποιηθεί από τις 18/05/2015 έως και τις 22/05/2015, στο Κέντρο Αιμοδοσίας του Νοσοκομείου ΑΧΕΠΑ.

Βεβαιώσεις Αποδοχών οικονομικού έτους 2015

Σας ενημερώνουμε ότι οι βεβαιώσεις αποδοχών οικονομικού έτους 2015 (αποδοχές 1/1/2014 – 31/12/2014) είναι σε ηλεκτρονική μορφή και μπορούν να εκτυπωθούν μέσω της εφαρμογής «Μισθοδοσία on-line» (https://payroll.auth.gr).

Νέα:

Αναγόρευση της ποιήτριας Κικής Δημουλά σε επίτιμη διδάκτορα του ΑΠΘ

Σε Επίτιμη Διδάκτορα του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ θα αναγορευτεί η διακεκριμένη ποιήτρια στην Ελλάδα και το εξωτερικό, καθώς και τακτικό μέλος της Ακαδημίας Αθηνών στην έδρα της ποίησης, Κική Δημουλά.

Αναγόρευση της ιστορικού Πόπης Πολέμη σε Επίτιμη Διδάκτορα του Τμήματος Φιλολογίας

Το Τμήμα Φιλολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης τιμώντας την πολύχρονη προσφορά της κ. Πόπης Πολέμη αποφάσισε ομόφωνα να της απονείμει τον τίτλο της Επίτιμης Διδάκτορος σε ειδική τελετή την Παρασκευή 22 Μαϊου και ώρα 7 μ.μ. στην αίθουσα τελετών του παλαιού κτιρίου της Φιλοσοφικής Σχολής.

ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΑΠΘ 2015

Η Δομή Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας και το Γραφείο Διασύνδεσης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης πρόκειται να πραγματοποιήσουν και φέτος την εκδήλωση «Ημέρες Καριέρας 2015» στις 20 και 21 Μαΐου 2015 στο Συνεδριακό Κέντρο «Ιωάννης Βελλίδης».

Συναυλία Ορχήστρας ΑΠΘ

Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων της Φοιτητικής Εβδομάδας του ΑΠΘ, θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20 Μαΐου 2015 και ώρα 21.00, συναυλία από την Ορχήστρα του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου, υπό τη διεύθυνση του Δημήτρη Δημόπουλου, στο περιστύλιο (αίθριο) του Μουσείου Βυζαντινού Πολιτισμού.