Ανακοινώσεις 05.11.2015

05.11.2015
Εκδηλώσεις:

Σεμινάριο σε θέματα αναγνωρισμένων ψηφιακών υπογραφών

Σας ενημερώνουμε ότι μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στις νέες επαναλήψεις του σεμιναρίου σε θέματα αναγνωρισμένων ψηφιακών υπογραφών που έχουν προγραμματιστεί για την Τετάρτη 11 Νοεμβρίου (14:00-15:30) και την Πέμπτη 12 Νοεμβρίου (14:00-15:30).

Σεμινάρια Πρώτων Βοηθειών

Η Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής και Υγείας (ΕΚΠΥ) του ΑΠΘ καλεί όσα από τα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν 7ωρο Σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών, το οποίο θα πραγματοποιείται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο σύμφωνα με το επισυναπτόμενο Πρόγραμμα.

Νέα:

Ο ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΚΥΘΗΡΩΝ: Πρόσφατα Αποτελέσματα της Έρευνας και Παρουσίαση των Νέων Μοντέλων του Μηχανισμού

Την Τετάρτη 11 Νοεμβρίου 2015, ώρα 11:00 π.μ. στο ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΔΟΣΗΣ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΑΠΘ θα πραγματοποιηθεί Επιστημονική Ημερίδα με τίτλο: "Ο ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΚΥΘΗΡΩΝ: Πρόσφατα Αποτελέσματα της Έρευνας και Παρουσίαση των Νέων Μοντέλων του Μηχανισμού"

Το Εθνικό Κέντρο Τεκμηρίωσης, Εθνικό Σημείο Επαφής για το Πρόγραμμα Πλαίσιο "Ορίζοντας 2020" (Horizon 2020) της ΕΕ, διοργανώνει ενημερωτική ημερίδα με θέμα "Οι Τεχνολογίες Πληροφορίας και Επικοινωνιών (ICT) και Μελλοντικές & Αναδυόμενες Τεχνολογίες (FET) στον Ορίζοντα 2020".

4ο Φεστιβάλ Πιάνου Θεσσαλονίκης_Σάββατο 07.11.15

Το Φεστιβάλ Πιάνου Θεσσαλονίκης συνεργάζεται για τρίτη συνεχή χρονιά με το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, προσφέροντας ανταποδοτικά ελεύθερη είσοδο σε όλους τους φοιτητές του ΑΠΘ για τις συναυλίες του Φεστιβάλ (31 Οκτωβρίου - 04 Δεκεμβρίου).