Ανακοινώσεις 03.06.2016

03.06.2016
Εκδηλώσεις:

"Προτάσεις συνεργασίας του Συλλόγου Αποφοίτων με το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης." || Εκδήλωση

Για την ανάπτυξη ενός προβληματισμού για αποτελεσματικότερη λειτουργία του Συλλόγου Αποφοίτων ΑΠΘ, πραγματοποιείται εκδήλωση σε συνεργασία με το Συμβούλιο του ΑΠΘ και την Πρυτανεία, την Τρίτη 7 Ιουνίου.

Νέα:

2η Ημερίδα με θέμα «Νεώτερες Εξελίξεις στις Νευρομυϊκές Παθήσεις»

H 2η Ημερίδα με θέμα «Νεώτερες Εξελίξεις στις Νευρομυϊκές Παθήσεις», διοργανώνεται από τη Μονάδα MDA της Β’ Παν. Παιδιατρικής Κλινικής Α.Π.Θ. σε συνεργασία με το MDA Ελλάς (Σωματείο για τη φροντίδα των ατόμων με νευρομυϊκές παθήσεις) και θα πραγματοποιηθεί στις 11 Ιουνίου 2016, στο συνεδριακό κέντρο του ΚΕ.Δ.Ε.Α. ΑΠΘ.

Προκήρυξη για το Βραβείο Εξαίρετης Πανεπιστημιακής Διδασκαλίας για το έτος 2016 στις Επιστήμες του Ανθρώπου και τις Τέχνες

Το Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας (ΙΤΕ) προκηρύσσει, για εικοστή έκτη φορά εφέτος, το Bραβείο Β. Ξανθόπουλου – Στ. Πνευματικού, για Εξαίρετη Πανεπιστημιακή Διδασκαλία.