Ανακοινώσεις 10.06.2016

10.06.2016
Εκδηλώσεις:

Διάλεξη με θέμα: "Διαχρονική εξέλιξη της Ιατρικής, μελλοντικές προοπτικές και ο ρόλος του ιατρού"

Η Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής και Υγείας (ΕΚΠΥ) του ΑΠΘ, υποστηριζόμενη και από τις Πρυτανικές Αρχές του Πανεπιστημίου μας, διοργανώνει, μεταξύ άλλων, μια ΣΕΙΡΑ ΔΙΑΛΕΞΕΩΝ από διακεκριμένους επιστήμονες της χώρας με θέματα ποικίλου και κοινού ενδιαφέροντος. Τετάρτη, 22 Ιουνίου 2016, στην Αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ και ώρα 19.00.

Εκδήλωση του Συλλόγου Αποφοίτων ΑΠΘ | «Αρχαία Στάγειρα: Ο Τάφος-Ηρώον του Αριστοτέλη»

Εκδήλωση για τα «Αρχαία Στάγειρα: Ο Τάφος-Ηρώον του Αριστοτέλη» και για έναν πρώτο απολογισμό του Παγκόσμιου Συνεδρίου «Αριστοτέλης 2400 χρόνια» την Πέμπτη 16 Ιουνίου 2016 και ώρα 19.00, στην Αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ.

Νέα:

Ημερίδα για το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Έρευνας (ERC) στον Ορίζοντα 2020

Το Εθνικό Κέντρο Τεκμηρίωσης (ΕΚΤ), Εθνικό Σημείο Επαφής για τον Ορίζοντα 2020 και το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ), διοργανώνουν ημερίδα την Τετάρτη 15 Ιουνίου, στο κτήριο ΚΕΔΕΑ του ΑΠΘ, για το Πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Έρευνας στο πλαίσιο του Ορίζοντα 2020.