Μέλη του Συμβουλίου Περιβάλλοντος

 

ΣΧΟΛΗ / ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ Α.Π.Θ.
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

Θεολογίας
Στυλιανός Τσομπανίδης (Αναπλ Καθηγητής)
 Χρήστος Τσιρώνης   (Επικ. Καθηγητής)

Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας
Μιλτιάδης Βάντσος (Επικ Καθηγητής)
Κωνσταντίνος Κωτσιόπουλος (Επικ Καθηγητής)

Φιλολογίας
Σωτηρία Σταυρακοπούλου (Αναπλ Καθηγήτρια)
Μιχάλης Μπακογιάννης (Επικ Καθηγητής)

Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Σουλτάνα  Μαρία Βαλαμώτη   (Αναπλ Καθηγήτρια)
Σεβαστή Τριανταφύλλου   (Επικ Καθηγήτρια)

Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής
Ελένη Χοντολίδου (Αναπλ Καθηγήτρια)
Φιλήμων Παιονίδης (Αναπλ Καθηγητής)

Ψυχολογίας
Δέσποινα Ξανθοπούλου  (Λέκτορας)
Παναγιώτα Μεταλλίδου   (Αναπλ Καθηγήτρια)

Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας
Θωμαή Αλεξίου (Επικ Καθηγήτρια)
Ζωή Δέτση  (Αναπλ Καθηγήτρια)

Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας 
Καλλιόπη-Στυλιανή Εξάρχου (Επικ Καθηγήτρια)
Πολυτίμη Μακροπούλου (Επικ Καθηγήτρια)

Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας
Ελένη Μπουτουλούση (Αναπλ Καθηγήτρια)
Παράσχος Μπερμπέρογλου ( ΕΕΠ)

Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας
Ελένη Κασάπη  (Καθηγήτρια)
Σταυρούλα Σταυρακάκη (Αναπλ Καθηγήτρια)

Μαθηματικών
Φωτεινή Κολυβά-Μαχαίρα (Αναπλ Καθηγήτρια)
Στυλιανός Σταματάκης (Αναπλ Καθηγητής)

Φυσικής
Δημήτριος Μπαλής   (Αναπλ Καθηγητής)
Αλεξάνδρα Ιωαννίδου (Επικ Καθηγήτρια)

Βιολογίας
Δέσποινα Βώκου (Καθηγήτρια)
Μαρία Μουστάκα (Καθηγήτρια)

Γεωλογίας
Κωνσταντίνος Βουδούρης (Αναπλ Καθηγητής)
Χαράλαμπος Φείδας    (Αναπλ Καθηγητής)

Χημείας
Δήμητρα Βουτσά  (Αναπλ Καθηγήτρια)
Δημητρούλα Λαμπροπούλου (Επικ Καθηγήτρια)

Πληροφορικής
Πέτρος Νικοπολιτίδης  (Επικ Καθηγητής)
Νικόλαος Λάσκαρης    (Επικ Καθηγητής)

Νομική Σχολή
Ευαγγελία Κουτούπα   (Καθηγήτρια)
Κωνσταντίνος Γώγος   (αναπλ Καθηγητής)

Οικονομικών Επιστημών
Ιωάννης Κυρίτσης (Αναπλ.  Καθηγητής)
Αθανάσιος Τσαδήρας (Επικ Καθηγητής)

Πολιτικών Επιστημών
Αριστοτέλης Στυλιανού (Επικ Καθηγητής)
Νικόλαος Ροτζώκος (Επικ Καθηγητής)

Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε.
Αντώνιος Σκαμνάκης  (Επικ Καθηγητής)
Σοφία Καϊτατζή-Γουίτλοκ  (Καθηγήτρια)

Γεωπονίας
Ιωάννης Τσαλικίδης  (Καθηγητής)
Βασίλειος Αντωνόπουλος  (Καθηγητής)

 Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος
Θεοχάρης  Ζάγκας (Καθηγητής)
Αθανάσιος  Παπαϊωάννου  (Επικ Καθηγητής)

Κτηνιατρικής 
Ξάνθιππος Καραμανλής  (Αναπλ Καθηγητής)
Παναγιώτης Αγγελίδης   (Αναπλ Καθηγητής)

Ιατρικής 
Γεωργία Γκιούλα  (Επικ Καθηγήτρια)
Δημήτριος Χατζηδημητρίου (Λέκτορας)

Οδοντιατρικής 
Μαρία Κοκοτή (Επικ Καθηγήτρια)
Παναγιώτης Δάγκαλης (Επικ Καθηγητής)

Φαρμακευτικής
Διονυσία Παπαγιαννοπούλου (Επικ Καθηγήτρια)
Λευκοθέα Παπαδοπούλου (Αναπλ Καθηγήτρια)

Πολιτικών Μηχανικών
Κωνσταντίνος Κατσιφαράκης  (Καθηγητής)
Νικόλαος Θεοδοσίου  (Αναπλ Καθηγητής)

Αρχιτεκτόνων Μηχανικών 
Νικόλαος Καλογήρου (Καθηγητής)
Κλειώ Αξαρλή (Καθηγήτρια)

Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών
Ευστάθιος Οικονόμου (Λέκτορας)
Χρήστος Ευαγγελίδης (Αναπλ Καθηγητής)

Μηχανολόγων Μηχανικών
Νικόλαος Μουσιόπουλος (Καθηγητής)
Άγις Παπαδόπουλος   (Καθηγητής)

Ηλεκτ/λόγων Μηχ/κών και Μηχ. Υπολογιστών
Αλέξανδρος Κλούβας (Καθηγητής)
Λουκάς Πέτρου (Αναπλ Καθηγητής)

Χημικών Μηχανικών
Δημοσθένης Σαρηγιάννης (Αναπλ Καθηγητής)
Ρωξάνη Τζήμου-Τσιτουρίδου  (Αναπλ Καθηγήτρια)

Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης
Δήμητρα Βαγιωνά (Επικ Καθηγήτρια)
Διονύσιος Λατινόπουλος  (Επικ Καθηγητής)

Εικαστικών και Εφαρμ. Τεχνών
Γεώργιος Τσακίρης  (Καθηγητής)
Χαράλαμπος Σαββόπουλος   (Αναπλ Καθηγητής)

Μουσικών Σπουδών
Γεώργιος Σακαλλιέρος (Επικ Καθηγητής)
Γεώργιος Κίτσιος  (Λέκτορας)

Θεάτρου
Χρυσάνθη  Μάντακα (Επικ Καθηγήτρια)
Δαμιανός Κωνσταντινίδης (Αναπλ Καθηγητής)

Κινηματογράφου
Δέσποινα Μουζάκη   (Αναπλ Καθηγήτρια)
Ιωάννης Κολαξίζης  (Επικ Καθηγητής)

Τ.Ε.Φ.Α.Α. με έδρα τη Θεσσαλονίκη
Παναγιώτης Στεφανίδης  (Αναπλ Καθηγητής)
Βασίλειος Καϊμακάμης    (Αναπλ Καθηγητής)

Τ.Ε.Φ.Α.Α. με έδρα τις Σέρρες
Ειρήνη Κοΐδου (Επικ Καθηγήτρια)
Κωνσταντίνος Σαλονικίδης (Επικ Καθηγητής)

Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπ/σης
Αλέξανδρος Γεωργόπουλος   (Καθηγητής)
Χρήστος Κυρίμης  (ΕΔΙΠ)

Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης
Σταύρος Αυγολούπης (Καθηγητής)
Κωνσταντία Ταμουτσέλη (Επικ Καθηγήτρια)