Δράσεις της Επιτροπής Κοινωνικής Πολιτικής & Υγείας/ 1η Διάλεξη

Η Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής και Υγείας (ΕΚΠΥ) του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Α.Π.Θ.) στο πλαίσιο των εκδηλώσεων εξωστρέφειας προς το ευρύ κοινό της πόλης, υποστηριζόμενη και από τις Πρυτανικές Αρχές του Πανεπιστημίου μας, προγραμματίζει για το νέο έτος, μεταξύ άλλων, μια σειρά διαλέξεων με θέματα ποικίλου και κοινού ενδιαφέροντος από διακεκριμένα άτομα, επιστήμονες, καθηγητές ή επίτιμους διδάκτορες.
Την Τετάρτη 03.02.2016 θα πραγματοποιηθεί η πρώτη κατά διάλεξη με ομιλήτρια την καθηγήτρια Ψυχολογίας, κα Αναστασία Ευκλείδη.

Τίτλος διάλεξης

«Τα συναισθήματα: Μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτά;»

Ευελπιστώντας για την αθρόα προσέλευσή σας.

Με εκτίμηση,

Θ. Αγοραστός