10η Ημερίδα για την Εφηβεία της Β΄ Παιδιατρικής Κλινικής

Αγαπητοί συνάδελφοι και φίλοι,

Με χαρά σας προσκαλούμε στην 10η Ημερίδα για την Εφηβεία, η οποία θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2019, στο Κέντρο Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων (ΚΕ.Δ.Ε.Α), του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ).

Η ημερίδα διοργανώνεται στα πλαίσια του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών του Ιατρικού Τμήματος της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΑΠΘ, σε συνεργασία με τη Β’ Παιδιατρική Κλινική του ΑΠΘ. Στοχεύει στη συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση τόσο των επαγγελματιών υγείας όσο και αυτών της σχολικής εκπαίδευσης και κοινωνιολογίας, σε θέματα σχετικά με την υγεία, ευεξία και ισορροπία της προσωπικότητας του εφήβου. Απευθύνεται σε παιδιάτρους, γενικούς ιατρούς, άλλους επαγγελματίες υγείας, εκπαιδευτικούς, ψυχολόγους, φοιτητές ιατρικής, ψυχολογίας, παιδαγωγικής, αλλά και σε οποιονδήποτε επιστήμονα ασχολείται με τον έφηβο.

Με την παρακολούθηση, θα χορηγηθούν Μόρια Συνεχιζόμενης Ιατρικής Εκπαίδευσης (CME-CPD Credits) του Πανελληνίου Ιατρικού Συλλόγου (Π.Ι.Σ.).

Η είσοδος είναι ελεύθερη.