Έκθεση των σπουδαστριών/ σπουδαστών του 3ου Εργαστηρίου Ζωγραφικής & Ομάδας Εργαστηρίου Χαρακτικής του Τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών της Σχολής Καλών Τεχνών του ΑΠΘ

Η έκθεση περιλαμβάνει έργα (ζωγραφικής, χαρακτικής, βιντεοτέχνης και κατασκευές), που φιλοτεχνήθηκαν μετά την επίσκεψη των φοιτητών στο μνημείο και την ενημέρωσή τους από τους αρχαιολόγους της Εφορείας για τη χρήση του λουτρού. Η περιήγηση αυτή ήταν η αφορμή για μία δημιουργική αλληλοεπίδραση με τον μνημειακό χώρο, από την οποία προέκυψαν ενδιαφέροντα ομαδικά και ατομικά έργα, τα οποία παρουσιάζονται στην έκθεση.

Τα εγκαίνια θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 1 Δεκεμβρίου 2021 και ώρα 19:00, στο Μπέη Χαμάμ, Λουτρά “Παράδεισος” .
Επισυνάπτεται η πρόσκληση και το συνοδευτικό κείμενο της έκθεσης.