Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την εισαγωγή νέων φοιτητών στο Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στην “Πληροφορική Επιστημών Ζωής” του Πανεπιστημίου Πατρών.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Τα Τμήματα Ιατρικής, Φαρμακευτικής, Φυσικής, Βιολογίας και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Πατρών, στα πλαίσια του Διατμηματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο «Πληροφορική Επιστημών Ζωής», γνωστοποιούν την έναρξη διαδικασίας επιλογής (20) μεταπτυχιακών φοιτητών.
Το ΔΠΜΣ οδηγεί στην απονομή:
1. Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης (ΜΔΕ) στην «Πληροφορική Επιστημών Ζωής»
2. Διδακτορικού Διπλώματος (ΔΔ)

Στα γνωστικά αντικείμενα:
α. Βιοπληροφορική,
β. Νευροπληροφορική
γ. Ιατρική Πληροφορική

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν αίτηση υποψηφιότητας και δικαιολογητικά το αργότερο έως τις 9 Σεπτεμβρίου 2008.
Περισσότερες πληροφορίες μπορούν να λάβουν οι ενδιαφερόμενοι από :
Α. Πανεπιστήμιο Πατρών, Γραμματεία Τμήματος Ιατρικής, Ισόγειο κτιρίου Προκλινικών Λειτουργιών 26500 Ρίο Αχαΐας Τηλ.:2610-969114 Fax: 2610 996103, rapti@med.upatras.gr (κ. Ράπτη Βάλλη)
Β. Καθ. Γ. Κωστόπουλος, Εργαστήριο Φυσιολογίας, Τμήμα Ιατρικής, Πανεπιστημίου Πατρών gkkostop@med.upatras.gr
Γ. http://www.pez.upatras.gr,www.med.upatras.gr
Δ. Διεύθυνση επικοινωνίας του ΔΠΜΣ ΠΕΖ : infopez@ceid.upatras.gr