Διατμηματικό Μάθημα “Συγγραφή Ακαδημαϊκών Εργασιών στη Γερμανική Γλώσσα”

Το Κέντρο Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών στο πλάισιο διατμηματικών μαθημάτων του προσφέρει στο εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2023-2024, κατά το χρονικό διάστημα από 29/2/2024 έως τη λήξη του εξαμήνου σε φοιτητές/τριες του ΑΠΘ που ενδιαφέρονται να φοιτήσουν σε γερμανόφωνα πανεπιστήμια, το μάθημα (κωδ. ΓΕΡΜ-ΑΚΑΔ) ) «Συγγραφή ακαδημαϊκών εργασιών στη γερμανική γλώσσα» –Academic Writing in the German language.

Απευθύνεται σε προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς φοιτητές και υποψήφιους διδάκτορες όλων των Τμημάτων του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης που δεν πρόκειται να ορκιστούν κατά τη διάρκεια του προγράμματος.

Οι φοιτητές/τριες που ενδιαφέρονται, καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας τη σχετική online αίτηση στο σύνδεσμο> https://eforms.auth.gr/lance-app-form-german-2 στην οποία θα επισυνάπτουν αρχείο (.pdf) με αναλυτική τους βαθμολογία ή βεβαίωση σπουδών και αποδεικτικό γνώσης της γερμανικής γλώσσας.

Θα επιλεγούν 35 φοιτητές/τριες με σειρά προτεραιότητας.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων έως 5 Μαρτίου 2024, ώρα 15:00 μ.μ.