Διοργάνωση 7ης Έκθεσης Ολλανδικών Α.Ε.Ι. στη Θεσσαλονίκη

Η 7η Έκθεση Ολλανδικών Α.Ε.Ι. στη Θεσσαλονίκη θα πραγματοποιηθεί

την Τρίτη 16 Φεβρουαρίου 2016, ώρες 9:00-16:00
στο  Κέντρο Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων (ΚΕ.Δ.Ε.Α.) του ΑΠΘ

σε στενή συνεργασία της Διεύθυνσης Συντονισμού Ακαδημαϊκών Μονάδων (Τμήμα Διασύνδεσης και Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων) του ΑΠΘ με την Ολλανδική Πρεσβεία και το Ολλανδικό Ινστιτούτο Αθηνών.

Στην εκδήλωση αυτή εκπρόσωποι οκτώ (8) ολλανδικών πανεπιστημίων και πολυτεχνείων καθώς και της Ολλανδικής Πρεσβείας και του Ολλανδικού Ινστιτούτου Αθηνών θα προσφέρουν ενημέρωση στους φοιτητές και αποφοίτους της Βόρειας Ελλάδας για τις δυνατότητες μεταπτυχιακών και περαιτέρω σπουδών καθώς και έρευνας στις Κάτω Χώρες (Ολλανδία).

Συμμετέχουν τα Ιδρύματα:

Η εκδήλωση είναι ανοικτή στο κοινό.

Την εκδήλωση θα χαιρετίσουν, στις 9.30 π.μ., οι Πρυτανικές Αρχές του ΑΠΘ και ο Επιτετραμμένος της Ολλανδικής Πρεσβείας στην Αθήνα, κ. Robert Jan Sieben.

Στο πλαίσιο της Έκθεσης θα πραγματοποιηθούν στο Αμφιθέατρο ΙΙΙ του ΚΕ.Δ.Ε.Α. από τους εκπροσώπους των Πανεπιστημίων παρουσιάσεις των ιδρυμάτων τους σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

10:00 –  10:30                              University Twente

10:45 –  11:15                               Eindhoven University of Technology