Μαθήματα περσικής γλώσσας

Μαθήματα περσικής γλώσσας (επιπέδου αρχαρίων και προχωρημένων) διοργανώνονται από το Τμήμα Θεολογίας – Εισαγωγική Κατεύθυνση Μουσουλμανικών Σπουδών στο πλαίσιο διμερούς επιστημονικής συνεργασίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με το Μορφωτικό Κέντρο της Πρεσβείας της Ισλαμικής Δημοκρατίας του Ιράν στην Αθήνα.
Τα μαθήματα απευθύνονται σε φοιτητές και φοιτήτριες, μέλη του διδακτικού και διοικητικού προσωπικού του ΑΠΘ, αλλά και σε κάθε ενδιαφερόμενο πολίτη που επιθυμεί να κατακτήσει την περσική γλώσσα.
Κατά το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2021-2022 τα μαθήματα θα γίνονται κατά τις εξής ημέρες και ώρες:
Δευτέρα 18.00 – 20.00 (Αίθουσα Ε’ – Θεολογική Σχολή) – Περσικά Ι (επίπεδο Α1)
Παρασκευή 18.00 – 20.00 (Αμφιθέατρο Β’ – Θεολογική Σχολή) – Περσικά ΙΙΙ (επίπεδο Β1)

Διδάσκει ο κ. Hamed Rouzbehani, Διακρατικό Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών Erasmus Mundus CLE «Ευρωπαϊκοί Πολιτισμοί και Λογοτεχνίες» (Πανεπιστήμιο Στρασβούργου, Πανεπιστήμιο Μπολόνια).
Έναρξη μαθημάτων: Δευτέρα 4 Οκτωβρίου 2021
Εγγραφές: Γραμματεία Τμήματος Θεολογίας