ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ Α.Π.Θ.

Για τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά, η Ιατρική Σχολή, διευρύνει το διάλογο για την εκπαίδευση εκπαιδευτών σε όλα τα μέλη ΔΕΠ του Α.Π.Θ. και σε συνεργασία με την Πρυτανεία, διοργανώνει μία σειρά διαλέξεων-συζητήσεων με στόχο την ενημέρωση των μελών της Πανεπιστημιακής Κοινότητας του Α.Π.Θ. για τις σύγχρονες θεωρίες, πρακτικές και εξελίξεις στο χώρο της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, στην Ελλάδα και διεθνώς.

Στην εναρκτήρια διάλεξη, χαιρετισμό θα απευθύνει ο Πρύτανης του Α.Π.Θ., Καθηγητής Αναστάσιος Μάνθος. Το θέμα της διάλεξης είναι: «Εκπαίδευση εκπαιδευτών: Μία σύγχρονη αναγκαιότητα» με εισηγητή τον Πρόεδρο της Ιατρικής Σχολής του Α.Π.Θ., Καθηγητή Νικόλαο Ντόμπρο και θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2007 και ώρα 19.00.