ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΟΥ Α.Π.Θ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ

«Σύγχρονες εξελίξεις στην εμπειρικά τεκμηριωμένη Κλινική Ψυχολογία και Ψυχολογία της Υγείας» είναι το θέμα του 3ου Πανελλήνιου Συνέδριου που διοργανώνει το Τμήμα Ψυχολογίας του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με τον Κλάδο Κλινικής Ψυχολογίας και Ψυχολογίας της Υγείας της Ελληνικής Ψυχολογικής Εταιρείας (ΕΛ.Ψ.Ε.). από 9/11 έως και 11/11/2007. Η Τελετή Έναρξης του Συνεδρίου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 9/11/2007 και ώρα 18.00, στην Αίθουσα Τελετών της Παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής του Α.Π.Θ. Ο Πρύτανης του Α.Π.Θ., Καθηγητής Αναστάσιος Μάνθος θα κηρύξει την έναρξη των εργασιών του Συνεδρίου. Χαιρετισμό θα απευθύνει ο Κοσμήτορας της Φιλοσοφικής Σχολής, Καθηγητής Φοίβος Γκικόπουλος.