Ημερίδα με θέμα: Ελληνοαλβανικές σχέσεις στο πλαίσιο της ενταξιακής προοπτικής των Δυτικών Βαλκανίων

Greek-Albanian relations in the context of the EU enlargement to the Western Balkans

Οι Έδρες Jean Monnet “Τα θεμέλια της ευρωπαϊκής ενοποίησης – δημοκρατία, θεσμοί και πολιτικές” του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών και «Ευρωπαϊκό Συνταγματικό Δίκαιο και Πολιτισμός» της Νομικής Σχολής καθώς και το Κέντρο για τον Ευρωπαϊκό Νομικό Πολιτισμό (ΚΕΝΟΠ) οργανώνουν ημερίδα (στα αγγλικά) για τις ελληνοαλβανικές σχέσεις στο πλαίσιο της ενταξιακής προοπτικής των χωρών των Δυτικών Βαλκανίων.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 10 Μαϊου 2023 μεταξύ 10.00-14.00, υβριδικά
(στο αμφιθέατρο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του ΑΠΘ και διαδικτυακά) και είναι ανοικτό σε συναδέλφους, φοιτητές/τριες και στο κοινό.

Παρακολούθηση μέσω διαδικτύου στο σύνδεσμο:

[Meeting ID: 929 4791 3493 | Passcode: 250822]

Επισυνάπτεται το Δελτίο Τύπου & το Πρόγραμμα της Ημερίδας