3o Πανελλήνιο Συνέδριο Σχολικής Ψυχολογίας

To 3o Πανελλήνιο Συνέδριο Σχολικής Ψυχολογίας, το οποίο θα λάβει χώρα 10-13 Νοεμβρίου 2022 στο ΚΕ.Δ.Ε.Α. του ΑΠΘ, διοργανώνεται από το Τμήμα Ψυχολογίας του ΑΠΘ, σε συνεργασία με τον Κλάδο Σχολικής Ψυχολογίας της Ελληνικής Ψυχολογικής Εταιρείας (ΕΛ.Ψ.Ε.) και τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

‘Το σχολείο (μάς) αλλάζει! Η συμβολή της Σχολικής Ψυχολογίας’ αποτελεί το θέμα του 3oυ Πανελλήνιου Συνεδρίου Σχολικής Ψυχολογίας Στο πλαίσιο του συνεδρίου θα παρουσιαστούν περισσότερες από 250 εργασίες οι οποίες θα αναδείξουν τις σύγχρονες επιστημονικές προσεγγίσεις σε ένα μεγάλο εύρος θεματικών ενοτήτων που αφορούν θέματα ανάπτυξης, μάθησης και ψυχοκοινωνικής προσαρμογής παιδιών και εφήβων στο πλαίσιο του σχολείου, καθώς και τις σύγχρονες προκλήσεις που καλείται να διαχειρίζεται καθημερινά η σχολική κοινότητα.

Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα του συνεδρίου : Επισκεφτείτε την ιστοσελίδα: https://schoolpsychology2022.gr/