“Show me what you’ve done here, kid!” | παρουσίαση των αποτελεσμάτων της Μαθησιακής Κινητικότητας Νέων “-Cigarette?-No,thnx!”

Greek Odysseuses, an informal group of young people, supported by the Department of European Educational Programs AUTH, has organized a Youth Exchange called “-Cigarette?-No,thnx!” for 40 people aged 18-25 years old, in Thessaloniki (15-22/07/2017) about smoking.

We invite you to join our Public Presentation of the results of our Youth Exchange, or watch it through the live-streaming broadcasted by AUTH, so as to approach smoking from our perspective, to try to face and eliminate it and, of course, to get to know the Opportunities provided to all young people from European Youth Exchanges.

——————

Στo πλαίσιo της Ευρωπαϊκής Ανταλλαγής Νέων (15-22/07/2017) “-Cigarette?-No,thnx!” η ομάδα νέων Έλληνες Οδυσσείς (Greek Odysseuses G.O.) σας προσκαλεί σε μια ανοικτή δράση στη Θεσσαλονίκη απευθυνόμενη σε κάθε ενδιαφερόμενο νέο την Πέμπτη 20/07//2017 17:30 με 21:00 με την υποστήριξη του Ι.Νε.Δι.Βι.Μ., του Τμήματος Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και του Erasmus+.

Στόχος της πολυπολιτισμικής μας εκδήλωσης είναι να ενημερωθείτε διαδραστικά για το κάπνισμα μέσα από την παρουσίαση των αποτελεσμάτων της Ανταλλαγής Νέων “-Cigarette?-No,thnx!” και να γνωρίσετε τον υπέροχο κόσμο των Youth Exchanges (επιδοτούμενων Ανταλλαγών Νέων) των ευρωπαϊκών προγραμμάτων Erasmus+!

Συμμετέχουσες χώρες: Ελλάδα, Ιταλία, Κύπρος, Ρουμανία, Μάλτα και Τουρκία

Δωρεάν είσοδος με μπουφέ – Θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής