Συνάντηση–ανοιχτή συζήτηση με θέμα: «Ο πολιτισμός μπροστά στις σύγχρονες προκλήσεις»

Η Πρυτανεία Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και η Επιτροπή της Φοιτητικής Εβδομάδας σε συνεργασία με σημαντικούς φορείς της πόλης μας και πιο συγκεκριμένα την Αντιδημαρχία Πολιτισμού του Δήμου Θεσσαλονίκης, το Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος, την Κρατική Ορχήστρα Θεσσαλονίκης, το Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης, το Κρατικό Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης, το Τελλόγλειο Ίδρυμα Τεχνών, Α.Π.Θ., καθώς και τη Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς, διοργανώνει στο πλαίσιο των εκδηλώσεων της Φοιτητικής Εβδομάδας 2006 την Τετάρτη 24 Μαΐου 2006 και ώρα 19:00 στο Τελλόγλειο Ίδρυμα Τεχνών του Α.Π.Θ. συνάντηση–ανοιχτή συζήτηση με θέμα: «Ο πολιτισμός μπροστά στις σύγχρονες προκλήσεις»