ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΣΜΗΤΕΙΑΣ ΟΠΕ

Στο πλαίσιο της στρατηγικής ανάπτυξης των ερευνητικών και εκπαιδευτικών συνεργασιών της διεθνώς, η Σχολή  Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ επιδιώκει την ανάπτυξη διμερών σχέσεων με ιδρύματα του Ηνωμένου Βασιλείου.

Ακολούθως της υπογραφής διμερούς μνημονίου συνεργασίας με το Westminster University, την Πέμπτη 10 Μαρτίου 2022 στις 10:30 π.μ θα διενεργηθεί ανοικτή συνάντηση εργασίας με τίτλο:

«After Brexit the prospect of academic cooperation between Greece and U.K.”.

Με την παρούσα, ο Κοσμήτορας της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών απευθύνει πρόσκληση συμμετοχής, τόσο δια ζώσης, αίθουσα 319, 3ος όροφος του Κτιρίου ΟΠΕ-Νομικής, όσο και διαδικτυακά στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Passcode: 661365

Όσοι θελήσουν να παραστούν με φυσική παρουσία παρακαλούνται να το δηλώσουν έως τις 16:00 το απόγευμα της Τετάρτης στο e-mail (kotsia@eps.auth.gr).

Τη συνάντηση εργασίας θα χαιρετήσει ο Πρύτανης του Α.Π.Θ., Καθηγητής κος Νικόλαος Παπαϊωάννου.

Το Πρόγραμμα της εν λόγω συνάντησης εργασίας έχει ως εξής:

10:30-11:00                                            Χαιρετισμοί

11:00-12:30                                            Στρογγυλή Τράπεζα με τους/τις:

• Dr. Panagiotis (Panos) Hahamis, Senior Lecturer, School of Applied Management, Europe Regional Coordinator, Westminster Business School, University of Westminster
  • Dr. Karen Jackson, Reader in Economics and Assistant Head of School (Organisations, Economy and Society), University of Westminster
  • Dr. Dekoulou Paraskevi, Assist. Prof., School of Journalism & Mass Communications, Faculty of Economic and Political Sciences, AUTh
  • Dr. Gkorezis Panagiotis, Assist. Prof., School of Economics, Faculty of Economic and Political Sciences, AUTh,
  • Dr. Papastathis Konstantinos, Assist. Prof. School of Political Sciences, Faculty of Economic and Political Sciences, AUTh

Συντονίζει ο Κοσμήτορας της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών, Καθηγητής Γρηγόριος Ζαρωτιάδης.

12:30-13:30 Ερωτήσεις – Συζήτηση