Εγγραφές παιδιών στο Παιδικό Κέντρο του Α.Π.Θ. για το επόμενο ακαδημαϊκό έτος (2008-09)

Ανακοινώνεται ότι το Παιδικό Κέντρο δέχεται αιτήσεις εγγραφής παιδιών για το επόμενο ακαδημαϊκό έτος (2008-09), από τη Δευτέρα 5 Μαΐου και μέχρι την Παρασκευή 23 Μαΐου.
Γίνονται δεκτές αιτήσεις για παιδιά προσχολικής ηλικίας που το Σεπτέμβριο 2008 θα έχουν συμπληρώσει τα 2,5 χρόνια.
Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν:
α) Όλοι οι εργαζόμενοι στο Α.Π.Θ. με οποιαδήποτε σχέση εργασίας.
β) Οι φοιτητές του Α.Π.Θ. (προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί).
γ) Οι εργαζόμενοι στο Α.Π.Θ. για λογαριασμό των εγγονών τους της παραπάνω ηλικίας.
δ) Οι εργαζόμενοι στο ΑΧΕΠΑ.
ε) Οι εργαζόμενοι άλλων ανωτάτων εκπαιδευτικών ιδρυμάτων.

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

Βεβαίωση που τεκμηριώνει το δικαίωμα υποβολής αίτησης.
Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το Δήμο.
Φωτοτυπία του μπλε βιβλιαρίου υγείας του παιδιού, όπου αναγράφονται τα εμβόλια και οι σχετικές παρατηρήσεις.

Οι αιτούντες θα ενημερωθούν σχετικά με την έγκριση ή μη της αίτησης τους στις αρχές Ιουνίου.
Εφιστούμε πάντως την προσοχή όλων ότι, προκειμένου να γίνει η εγγραφή των παιδιών πρέπει μέχρι τις 15 Ιουνίου να καταβληθεί η προκαταβολή που έχει οριστεί από το Διοικητικό Συμβούλιο.
Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στα τηλέφωνα του Παιδικού Κέντρου 995039 , 995130.