Προκήρυξη Εισιτηρίων Εξετάσεων για την εισαγωγή Σπουδαστών στο Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών της Σχολής Καλών Τεχνών του Α.Π.Θ.

Η Πρυτανεία του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, προκηρύσσει τις εισιτήριες εξετάσεις, για την εισαγωγή σπουδαστών στο α΄ εξάμηνο σπουδών, στο Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών, της Σχολής Καλών Τεχνών, του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, για το ακαδημαϊκό έτος 2008-2009 οι οποίες θα αρχίσουν την 8η Σεπτεμβρίου 2008.
Τα δικαιολογητικά των υποψηφίων θα υποβληθούν από την 20η Αυγούστου 2008 έως και την 30η Αυγούστου 2008.
Η επιτροπή παραλαβής δικαιολογητικών θα λειτουργήσει στο κτίριο της Οδού Ικονίου 1 στη Σταυρούπολη , Θεσσαλονίκης
Ως απαραίτητα δικαιολογητικά για την συμμετοχή των υποψηφίων από τον νόμο έχουν ορισθεί:
1. Έντυπη αίτηση συμμετοχής, η οποία χορηγείται από το Τμήμα
2. Τίτλος Σπουδών, Απολυτήριο Λυκείου ή εξαταξίου Γυμνασίου ή ισοτίμου Σχολείου Μέσης Εκπαίδευσης του εσωτερικού ή εξωτερικού
3. Αστυνομική ταυτότητα
4. Δύο φωτογραφίες τύπου Αστυνομικής Ταυτότητας
Τα δικαιολογητικά των υποψηφίων μπορούν επίσης να σταλούν στην Επιτροπή παραλαβή δικαιολογητικών, εντός των ανωτέρω ημερομηνιών, με συστημένη επιστολή των ΕΛΤΑ ή Courier, εξουσιοδοτημένο, για την κατάθεση των δικαιολογητικών και την παραλαβή του δελτίου εξεταζομένου.
Το αναλυτικό πρόγραμμα των εξετάσεων θα ανακοινωθεί την τελευταία ημέρα του Αυγούστου.

Με τιμή
Ο Πρόεδρος των Εισιτηρίων Εξετάσεων