Τηλεφωνική γραμμή εξυπηρέτησης φοιτητών από την Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής

Η Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής στα 10 χρόνια λειτουργία της έχει αποδείξει πως συμπαραστέκεται και μεριμνά για το φοιτητή. Τον Ιούνιο του 2007 με ομόφωνη απόφαση των μελών του Δ.Σ. της Επιτροπής Κοινωνικής Πολιτικής συστήθηκε η τηλεφωνική γραμμή εξυπηρέτησης προς διευκόλυνση αλλά και ταχύτερη ενημέρωση και εξυπηρέτηση των αναγκών των φοιτητών.

Απευθύνεται στους πρωτοετείς φοιτητές, φοιτητές με αναπηρία, αλλοδαπούς φοιτητές, αλλά και σε όλη τη φοιτητική κοινότητα του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου.

Μπορεί να παρέχει ενημέρωση αναφορικά με προγράμματα εξεταστικής, μεταπτυχιακά προγράμματα, κατατακτήριες εξετάσεις, αιτήσεις μεταγραφών, επιδόματα στέγασης & σίτισης, εκδηλώσεις που πραγματοποιούνται στο Α.Π.Θ. αλλά και εκδηλώσεις, ημερίδες που οργανώνονται από την Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής.
Στόχος της είναι η όσο το δυνατόν καλύτερη εξυπηρέτηση και ενημέρωση των φοιτητών.
Οι φοιτητές μπορούν απευθύνονται στο τηλεφωνικό αριθμό 2310 991376 καθώς επίσης μπορούν να ενημερώνονται μέσω e-mail στη διεύθυνση fititikiline@ad.auth.gr
Οι ώρες λειτουργίας είναι από τις 8:00 έως τις 16:00 από Δευτέρα έως Παρασκευή.