Εκπαιδευτικά προγράμματα του Κέντρου Επιμόρφωσης και Διά Βίου Μάθησης (ΚΕΔΙΒΙΜ) του ΑΠΘ – Μάρτιος 2023

Το ΚΕΔΙΒΙΜ του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης διοργανώνει επιμορφωτικά προγράμματα υψηλής ποιότητας εκπαίδευσης, τα οποία  παρέχουν πιστοποιητικό επιμόρφωσης με τις αντίστοιχες μονάδες ECTS ή βεβαίωση παρακολούθησης. Στα περισσότερα προγράμματα προβλέπεται εκπτωτική πολιτική για συγκεκριμένες κατηγορίες δικαιούχων. Διαθέσιμα προγράμματα:

Επιστήμες Ζωής και Υγείας

Τεκμηριωμένη Ιατρική Διατροφολογία (Λήγουν σύντομα οι αιτήσεις)

Προπονητική επιβάρυνση και φυσική κατάσταση στο σύγχρονο ποδόσφαιρο – Από την επιστήμη στην πράξη (Λήγουν σύντομα οι αιτήσεις)

Aqua instructor, Εκπαιδευτής Υδρογυμναστικής- Υδροαεροβικής

Πρώτες Βοήθειες στους αθλητικούς χώρους

Λεμφοίδημα και παθήσεις λεμφικού συστήματος – Σύγχρονες θεραπείες

Κοινωνικές, Πολιτικές και Οικονομικές Επιστήμες

Επιχειρηματική Αναλυτική (Business Analytics) με έμφαση στη λήψη διοικητικών αποφάσεων με χρήση Η/Υ (Λήγουν σύντομα οι αιτήσεις)

Επίκαιρα θέματα Ιατρικού Δικαίου και Βιοηθικής – Ειδικό Μέρος

Επιστήμες Αγωγής και Εκπαίδευσης

Εκπαίδευση Εκπαιδευτών Ενηλίκων Διά Βίου Μάθησης

School Movies: η εκπαίδευση και οι εκπαιδευτικοί στον κινηματογράφο

Ανθρωπιστικές Σπουδές και Τέχνες

Δημιουργική Γραφή. Θεωρία και Πράξη (Λήγουν σύντομα οι αιτήσεις)

Θερινά Σχολεία

3ο Θερινό Σχολείο – Κειμενικά/λογοτεχνικά είδη: Όψεις της αφήγησης στο χαρτί και στην οθόνη

Current developments on financial crime, corruption and money laundering: European and international perspectives

Medical Law and Bioethics “Minor’s Health: Legal, Medical and Bioethical Aspects”

Το ΚΕΔΙΒΙΜ ΑΠΘ αναλαμβάνει την παροχή εξειδικευμένων επιμορφωτικών προγραμμάτων και για το προσωπικό εταιρειών, οργανισμών και φορέων με την υλοποίηση προγραμμάτων ενδοεταιρικής επιμόρφωσης. Δείτε τα διαθέσιμα προγράμματα παρακάτω και βρείτε αναλυτικές πληροφορίες εδώ.

• Ψηφιακό Μάρκετινγκ
  • Δημιουργία, Ανάπτυξη και Χρηματοδότηση Νεοφυών Επιχειρήσεων
  • Παγκόσμιες ηλεκτρονικές αγορές: Συμμετοχή ελληνικών επιχειρήσεων και προώθηση των πωλήσεων τους
  • Δημιουργία ηλεκτρονικού καταστήματος με τη χρήση του WooCommerce