Γ΄ Συνάντηση του μεταπτυχιακού Colloquium Λειτουργικής του Εργαστηρίου Λειτουργικών Μελετών (2019-2020)

Η τρίτη συνάντηση του μεταπτυχιακού Colloquium Λειτουργικής για το τρέχον ακαδημαϊκό έτος θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 18:00 στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του 1ου ορόφου του κτηρίου της Θεολογικής Σχολής Α.Π.Θ. Καλεσμένος μας είναι ο ομότιμος καθηγητής του Πανεπιστημίου “Julius-Maximilians” του Würzburg κ. Christian Hannick, ο οποίος θα αναπτύξει το θέμα: «Ιστορία των Monumenta Musicae Byzantinae». Η συνάντηση είναι ανοικτή για το κοινό.

Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με το Εργαστήριο Λειτουργικών Μελετών του Τμήματος Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας στο elm@past.auth.gr ή στο τηλέφωνο 2310 996687.

Πληροφορίες επικοινωνίας
Πληροφορίες εκδήλωσης
Ημερομηνίες διεξαγωγής:
Πέμπτη, 13 Φεβρουάριος, 2020 - 18:00 έως 20:30
Χώρος:
Αίθουσα Συνεδριάσεων, 1ος όροφος κτιρίου Θεολογικής
Οργάνωση εκδήλωσης
Μονάδα, υπομονάδα, τμήμα ή σχολή:
Εργαστήριο Λειτουργικών Μελετών