ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΕΣ ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ…ΣΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ

Η Οδοντιατρική Σχολή του Α.Π.Θ. στο πλαίσιο της επιστημονικής δραστηριότητας επιμόρφωσης των οδοντιάτρων και σε μια εποχή που κατά κόρον διαφημίζονται μόνο επιτυχίες και θεαματικά αποτελέσματα, επέλεξε με υπευθυνότητα να προβάλλει θαρραλέα την πραγματικότητα των αποτυχιών! Όχι μόνο καταγράφοντας αυτές σε όλο το φάσμα της οδοντιατρικής αλλά προτείνοντας λύσεις πρόληψης και διαχείρισης τους.

Ένας νέος θεσμός ξεκινάει στο Α.Π.Θ. με στόχο την επιμόρφωση των οδοντιάτρων. «Συμβάματα και ανεπιθύμητα αποτελέσματα στην καθημερινή πράξη – πρόληψη και αντιμετώπιση» είναι το θέμα του Μετεκπαιδευτικού Σεμιναρίου που διοργανώνει η Οδοντιατρική Σχολή του Α.Π.Θ., από Παρασκευή 23/5 έως και Κυριακή 25/5/2008, στο ξενοδοχείο “Grand Hotel”, στη Θεσσαλονίκη.