Tελετή αναγόρευσης του Prof. Dr. Dr.h.c. mult. Johann Georg Andreas Goldammer σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος ΑΠΘ

To Tμήμα Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος, της Σχολής Γεωπονίας, Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος, του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης θα αναγορεύσει τον
Prof. Dr. Dr.h.c. mult. Johann Georg Andreas Goldammer, Καθηγητή του Τμήματος Δασολογίας και Περιβάλλοντος του Πανεπιστημίου του Freiburg, σε Επίτιμο Διδάκτορά του, την Τετάρτη 25 Μαΐου 2022, στις 19.00, στην Αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ (Κτίριο Διοίκησης ΑΠΘ)
Τον έπαινο προς τον Tιμώμενο θα εκφωνήσει ο Καθηγητής του Τμήματος Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος του ΑΠΘ, Αλέξανδρος Δημητρακόπουλος.