Διαγωνισμός Φωτογραφίας με θέμα: “Εικόνα, Δημοκρατία και Ανθρώπινα Δικαιώματα”, κοινοποίηση από την Έδρα Unesco του ΑΠΘ

Η Έδρα UNESCO του Α.Π.Θ. για την Εκπαίδευση στα Ανθρώπινα Δικαιώματα, τη Δημοκρατία και την Ειρήνη κοινοποιεί τα ακόλουθα:

Διαγωνισμός Φωτογραφίας
με θέμα
Εικόνα, Δημοκρατία και Ανθρώπινα Δικαιώματα”

Σε συνέχεια του διαγωνισμού φωτογραφίας του 2006 με θέμα “Εικόνα, Δημοκρατία και Ανθρώπινα Δικαιώματα το Ευρωπαϊκό Δια-Πανεπιστημιακό Κέντρο για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα και τον Εκδημοκρατισμό (European InterUniversity Centre for Human Rights and Democratisation, EIUC) διοργανώνει και φέτος διαγωνισμό φωτογραφίας στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα και τον Εκδημοκρατισμό. Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε ερασιτέχνες φωτογράφους και για το έτος 2007 έχει θέμα: “Εικόνες Κοινωνικής Ένταξης”.

Αναλυτικά στο συνημμένο αρχείο που ακολουθεί.