Τηλεφωνική Γραμμή Εξυπηρέτησης Φοιτητών με πρωτοβουλία της Επιτροπής Κοινωνικής Πολιτικής

Με πρωτοβουλία της Επιτροπής Κοινωνικής Πολιτικής λειτουργεί από 1/06/2007 τηλεφωνική γραμμή εξυπηρέτησης φοιτητών. Το τηλεφωνικό νούμερο είναι 2310991367 και οι ώρες λειτουργίας είναι από τις 8.00- 16.00. Επίσης οι φοιτητές μπορούν να στέλνουν email στη διεύθυνση fititikiline@ad.auth.gr.

Η τηλεφωνική γραμμή δημιουργήθηκε με σκοπό να εξυπηρετεί πρωτοετείς φοιτητές, φοιτητές με αναπηρία, αλλοδαπούς φοιτητές καθώς επίσης και όλους τους φοιτητές του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Επιπλέον, παρέχει πληροφορίες για προγράμματα εξεταστικής, προγράμματα μαθημάτων, μεταπτυχιακά προγράμματα, πληροφορίες σε ό,τι αφορά την σίτιση και την στέγαση και για εκδηλώσεις οι οποίες πραγματοποιούνται στο Α.Π.Θ.