Latsis Foundation 1st International Summer School,Environment: Climate, Climate Change, Impacts.

Ο Τομέας Μετεωρολογίας-Κλιματολογίας, Τμήμα Γεωλογίας του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Ερευνών Περιβάλλοντος και Βιώσιμης Ανάπτυξης του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών, υπό την χορηγία του Κοινωφελούς Ιδρύματος Ιωάννη Σ. Λάτση διοργανώνει στην Αθήνα, 8 – 15 Ιουλίου 2009, το Θερινό Σχολείο: Latsis Foundation 1st International Summer School, Environment: Climate, Climate Change, Impacts.

Το Θερινό Σχολείο απευθύνεται σε Υποψήφιους Διδάκτορες και Μεταπτυχιακούς Φοιτητές.
Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Θερινό Σχολείο θα βρείτε στην Ιστοσελίδα μας:

Τα μέλη της Οργανωτικής Επιτροπής

Χριστίνα Αναγνωστοπούλου: chanag@geo.auth.gr
Κωνσταντία Τολίκα:                diatol@geo.auth.gr
Χρήστος Γιαννακόπουλος:      cgiannak@meteo.noa.gr
Έφη Κωστοπούλου:                ekosto@meteo.noa.gr

είναι στη διάθεση σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία

Η πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής

Χριστίνα Αναγνωστοπούλου
Λέκτορας
Τομέας ΜετεωρολογίαςΚλιματολογίας

Διοργάνωση: Τομέας Μετεωρολογίας-Κλιματολογίας ΑΠΘ & Ινστιτούτο Ερευνών Περιβάλλοντος και Βιώσιμης Ανάπτυξης του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών